1. Dom panny młodej - ubieranie przed ślubem, przyjazd pana młodego, oczekujących gości, przywitanie panny młodej, błogosławieństwo rodziców, wyjście z domu i odjazd do kościoła.
  2. Ślub kościelny - jest to najważniejsza część filmu. Staramy się zamknąć całość w 20, 25 minut, na życzenie nagrana może być cała msza. Ta część nagrywana jest w większości ze statywu, aby zachować ładny stabilny obraz. Przed ślubem ustalane jest z młodą parą, jak dokładnie będzie wyglądać msza, jak ustawią się podczas ceremonii, co pozwala operatorowi na znalezienie się we właściwym miejscu w każdej chwili - szczególnie podczas ślubowania i zakładania obrączek. Nieliniowy montaż komputerowy pozwala na utrakcyjnienie filmu - szczególnie podczas długiego kazania - pokazywani są młodzi, rodzice, goście z różnych ujęć nakręcanych w czasie kazania i przerw. Wygląda to jak by było nakręcone z dwóch kamer, na życzenie całość może być realizowana przez dwóch operatorów, z dwóch kamer - co pozwala na stworzenie ciekawszego filmu. W przypadku płyty DVD możliwe jest także interaktywne wybieranie dowolnej kamery przez oglądającego przyciskiem pilota.
  3. Życzenia - po kościele zazwyczaj goście składają młodej parze życzenia - nagrywani są wszyscy goście, albo tylko rodzice i świadkowie i ogólne pokazanie gości. Dźwięk oryginalny, lub podkład muzyczny.
  4. Przywitanie - przyjazd gości i młodej pary, lokal z zewnątrz, wystrój wnętrza, przywitanie chlebem i solą, toast, wejście gości na salę, goście przy stołach - dyskretne nagranie przed obiadem.
  5. Uroczystość weselna - pierwszy taniec, zabawa, toasty, konkursy. Dysponujemy własnym oświetleniem sterowanym pilotem i uruchamianym w razie potrzeby - pozwala to zachować bardzo dobrą jakość obrazu, (nawet najlepsza kamera cyfrowa potrzebuje światła) przy jednoczesnym zachowaniu klimatu - światło uruchamiane jest tylko na czas nagrywania w miejscu do tego koniecznym. Montaż komputerowy pozwala na dodanie efektów, napisów i przejść - stosowane są rozważnie z umiarem - aby nie popsuć filmu - dobre efekty - to takie, które nie przeszkadzają w oglądaniu filmu.
menu główne cofnij dalej